nieruchomości
Wypełnij formularz i kliknij SZUKAJ poniżej

Numer oferty
 
 
Lokalizacja
Ulica
Cena
Powierzchnia
Liczba pokoi
oferty specjalne

Notes » Zgłoś ofertę » Kalkulator opłat » Nasi doradcy » Aktualności » Rekrutacja » Pilnie Poszukujemy » Osiedle 4 Pory Roku » Kontakt »

Aktualności

 

"Wykup grunt na własność

To ostatni dzwonek, aby tanim kosztem uwolnić się od drakońskiej opłaty za użytkowanie wieczyste gminnego lub państwowego gruntu Jeśli jesteś użytkownikiem wieczystym, a jeszcze nie dostałeś zawiadomienia o podwyżce opłaty, wiedz, że cię ona nie ominie. Dlaczego? Bo w ciągu ostatnich trzech lat ceny działek poszybowały w górę. A roczna opłata za użytkowanie wieczyste gruntów przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe to równowartość 1 proc. wartości działki. Jeśli więc ją wykupisz na własność, korzystając z wysokiej bonifikaty, zaoszczędzisz setki, jeśli nie tysiące złotych rocznie. Należy się jednak pospieszyć (szczególnie spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe!), bo za niespełna półtora roku ustawowe bonifikaty przestaną obowiązywać, a wtedy o ich stosowaniu i wysokości będą decydowali właściciele tych gruntów, czyli np. gminy. Najprawdopodobniej nie będą zbyt szczodrze, bo opłaty za użytkowanie wieczyste są jednym z najważniejszych źródeł ich dochodów. (…)
Jeśli chcesz się dowiedzieć jak dużą możesz uzyskać bonifikatę? Jakie czekają Cię formalności? I w jakiej sytuacji wykup się opłaca.(...)"
Całość artykułu czytaj>>>

 Inne ciekawsze Aktualności z branży:

Czynsz z najmu bank traktuje jako premię w pracy >>

Mieszkania komunalne nie dla bogatych >>

Niemcy kupują najwięcej >>

Izolacja zmiejszy rachunek >>

Na duże mieszkania i domy nie ma chętnych >>

Pośrednik w obrocie nieruchomościami >>

Mało chętnych na mieszkanie z szafą a wielu na urzadzoną kuchnię >>

Ideał Pośrednika>>